نقد و نظریه
5.00 out of 5 based on 1 customer rating
(دیدگاه کاربر 1)

هنرمند و دیزاینر

1,350,000ریال

موجود در انبار

موضوع اصلی: طراحی (دیزاین) / Design 
موضوع اصلی: هنر/ Art

سال‌هاست که بحث پبرامون دیزاین و هنر، محل مناقشه‌ است؛ آیا دیزاین بخشی از هنر است؟ چه شباهت‌ها و تفاوت‌هایی بین هنرمند و دیزاینر وجود دارند؟ روش کاری هریک از آنها چیست؟ فرق هنرکاربردی با محصول دیزاین درچیست؟ پرسش‌های از این دست همواره پای ثابت محافل فرهنگی هستند. اگر تا به حال با پرسش‌هایی ازاین قبیل مواجه شده‌اید ولی به جوابی دقیق نرسیده‌اید، خواندن این کتاب به شما توصیه می‌شود.
هنرمندی که دیزاینر می‌شود چه چیزی را در روش کار خود دگرگون کرده است؟ علاوه برآن هنوز چه چیز هنری‌ای در دیزاین وجود دارد؟ روش‌های کاری این دوکدامند؟ این موضوع نه تنها برای آماتورهای دنیای دیزاین و هنر جالب توجه است، بلکه از نظر نویسنده مشخصاً چنین تحقیقی برای تصحیح روش‌های تدریس در مدارس هنر که به مرور زمان در حال تبدیل شدن به مدارس دیزاین هستند، امری اساسی است. امید است که مطالعه این کتاب بتواند مرزهای باریک میان هنر و دیزاین را پررنگ‌تر کند. برطرف شدن سوء‌تفاهم‌های موجود قطعاً به نفع همه طرفین معادله است.
برونو موناری (۱۹۹۸-۱۹۰۷) از مهم‌ترین پیشگامان هنـر، دیزایـن و گرافیـک در قرن بیستم بود. او در زمینه‌های مختلف بیان تجسمی (نقاشـی، مجسمه‌سازی، فیلمبرداری، پروژه صنعتی، گرافیک) و غیرتجسمی (نویسندگی، شعر، مطالب آموزشی) و با انجام پژوهش‌های چندوجهی با موضوع حرکت، نور و استفاده از بازی برای رشد خلاقیت و تخیل در کودکان، آثاری ماندگار از خود به‌جای گذاشته است. کتاب حاضر ترجمه از نسخه اصلی کتاب «هنرمنـد و دیزاینـر» از زبان ایتالیایی به فارسی است.

برای مطالعه قسمتی از کتاب روی تصویر زیر کلیک کنید:

توضیحات تکمیلی

وزن 130 g
نویسنده:

مترجم:

قطع:

تعداد صفحه:

نوع صحافی/جلد:

تاریخ نشر:

نوبت چاپ:

سال چاپ:

ناشر:

شابک:

1 دیدگاه برای هنرمند و دیزاینر

  1. امتیاز 5 از 5

    کتاب بسیار عالی با ترجمه روان

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *