بیان، مقدمات و مفاهیم طراحی

مبانی فرم

1,350,000ریال

موجود در انبار

موضوع اصلی: ترکیب و تناسبات در طراحی/Composition and Proportion in Design
موضوع اصلی: مفاهیم پایه طراحی/Basic Concepts of Design
موضوع اصلی: مقدمات طراحی/Design Basics
موضوع اصلی: مبانی فرم/Architectural Form

طراحی فرم و رابطه‌اش با خلق فضا از چالشی‌ترین موضوعات معماران است و از مبتدی تا حرفه‌ای و از اساتید تا دانشجویان، همه را به خود درگیر می‌سازد. اگر فرم را مهم‌ترین ابزار معمار برای بیان و عینیت بخشیدن ایده‌هایش در خلق فضا بدانیم، اهمیت شناخت و آگاهی به تکنیک‌های تولید فرم دوچندان می‌گردد. کتابی که پیش‌رو دارید، راهنمایی صریح، ساده و مختصر در باب تکنیک‌های تولید فرم در معماری است و سعی در ایجاد دستور زبانی در تولید فرم و فضا دارد که با ایجاد ارتباط میان واژه‌ها و مشخصات فرم‌ها تقویت می‌گردد. آشنایی با این دستور زبان خود آغاز‌گر نوعی تفکر و اندیشه معمارانه در فرایند طراحی است که می‌تواند مسیر طراحی را شفاف‌تر، آگاهانه‌تر و تخصصی‌تر نماید.
آن‌گونه که نویسنده کتاب می‌گوید؛ ما از طریق مطالعه نمونه‌هایی از معماری جدید، به دنبال کشف رابطه میان انتخاب شکل ظرفی خاص و دیگر کنش‌های فرمی وارده بر توده، و همچنین چگونگی وابستگی‌ آنها به یکدیگر هستیم. زمانی‌که شکلی خاص انتخاب شده و یا تصمیم نهایی درباره آن گرفته می‌شود، آنگاه درصدد آزمودن راه‌حل‌های عملکردی، توزیعی و تکنیکی به طریقی هستیم که نه‌تنها به شکل اصلی‌ِ انتخاب‌شده پشت نکنیم که حتی در صورت امکان آن را تقویت نماییم.
کتاب مبانی فرم تاریخ انقضایی ندارد و متعلق به طیف خاصی از جامعه معماری نیست؛ بلکه به هر مخاطب پیام و راه‌حل خود را منتقل می‌نماید و با هر پروژه و چالش جدید معماری می‌توان دوباره به آن رجوع کرد.
برای دریافت مقدمه و فهرست کتاب، روی تصویر زیر کلیک کنید:

توضیحات تکمیلی

وزن 125 g
نویسنده:

بایرس رافائلی

مترجم:

علی جاوید

قطع:

جیبی

تعداد صفحه:

144

نوع صحافی/جلد:

شومیز

تاریخ نشر:

1398

نوبت چاپ:

اول

سال چاپ:

1398

ناشر:

کتابکده کسری

شابک:

9786006509952

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “مبانی فرم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *