طراحی معماری

رمزگان ساختمان های بلند؛ یکصدو پنج آموزه برای طراحی و مکانیابی

1,250,000ریال

موجود در انبار

موضوع اصلی: بلندمرتبه سازی – ساختمان‌های بلند / Tall buildings
رمزگان ساختمان‌های بلند، با بهره‌گیری از تصاویر گرافیکی ملموس، به روایت نکاتی کوتاه از تأثیر ساختمان‌های بلند بر زندگی شهری پرداخته‌ است. مطالب با نظامی سلسله‌مراتبی، در عین انفصال دارای پیوستگی، درعین سادگی دارای پیچیدگی و در عین ملموس بودن روایتگر مفاهیمی عمیق در ارتباط با ساختمان‌های بلند است. نکته مهم در این رابطه، اهمیت نگاه ریزبین در مواجهه با مسائل شهری پیرامون ساختمان‌های بلند ‌است.
در نبود سازوکارهای کنترلی، منظرشهری آشفته و ناموزون، و با اعمال سازوکارهایی خشک و غیرقابل انعطاف، منظرشهری یکنواخت و کسل‌کننده حاصل می‌شود. در حال حاضر، مکان‌یابی ساختمان‌های بلند در ایران بیشتر بر اساس معیارهای برنامه‌ریزی شهری و طراحی این ساختمان‌ها بر اساس معیارهای معمارانه وابسته به خلاقیت و علایق فردی معمار صورت می‌گیرد. اینجاست که طراحان شهری می‌توانند با نگاهی سلسله مراتبی به تدوین سازوکارهای کنترلی، در هر سه مقیاس کلان، میانی و خرد، نقش مهمی ایفا کنند.
چیستی، چرایی و چگونگی ساختمان‌های بلند در شش فصل، موضوع اصلی کتاب است که طی آن به شناخت ساختمان‌های بلند و رابطه آن‌ها با محیط پیرامونشان می‌پردازیم. در فصل هفتم با نگاهی تاریخی به ساختمان‌های بلند، به اهمیت ساختمان‌های بلند نمادین در عصر حاضر پرداخته و با بیان سیر تحول و منطق حاکم بر آن انواع ساختمان‌های بلند نمادین معرفی شده‌اند.
برای دریافت مقدمه و فهرست کتاب، روی تصویر زیر کلیک کنید:

توضیحات تکمیلی

وزن 250 g
نویسنده:

قطع:

تعداد صفحه:

نوع صحافی/جلد:

تاریخ نشر:

نوبت چاپ:

سال چاپ:

ناشر:

شابک:

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “رمزگان ساختمان های بلند؛ یکصدو پنج آموزه برای طراحی و مکانیابی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *